5 rokov najlepším priateľom

Autor: Dušan Holič | 1.6.2011 o 23:06 | (upravené 20.6.2011 o 23:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

Starostlivosť o opustených a týraných psíkov je súčasťou života ľudskej spoločnosti. Dobrovoľníci v senickom útulku sa snažia túto činnosť povzniesť na ušľachtilú, záujmovú a zároveň apelujúcu úroveň. Osveta a informovanosť sú prvoradým základom úspechu takej dobrovoľnej a neziskovej činnosti, akou je práve prevádzka útulku pre psíkov.Čím viac ľudí o probléme vie, tým získa väčšiu šancu na vyriešenie.

 

Preto sa nezisková organizácia Cerberus, prevádzkujúca útulok v meste Senica už 5-ty rok, rozhodla zorganizovať benefičný koncert pod názvom „ 5 ROKOV NAJLEPŠÍM PRIATEĽOM“, kde jej členovia a všetci dobrovoľníci sú odhodlaní ukázať širokej verejnosti, že svoju prácu berú vážne a dávajú do toho všetko. Túto snahu podporia mnohé osobnosti zo slovenského šoubiznisu, športu a kultúrneho života, ktoré si tiež uvedomujú potrebu venovať sa týmto témam.

Silným magnetom pre návštevníkov bude jednoznačne 6-násobný slávik Zuzana Smatanová. Svoju účasť
potvrdila aj speváčka Kristína, ďalej Robo Papp, Dominika Mirgová, Jakub Petraník, Oľga Záblacká, Samo Tomeček, staršie ročníky určite poteší projekt kochanski na čele s Ottom Kollmannom, nestarnúci elegán Otto Weiter so speváčkou Andreou Fischer a mnoho ďalších. Za športovcov sa medzi gratulantmi objaví reprezentantka v streleckej disciplíne Skeet Danka Barteková. Mená ďalších gratulantov si organizátori zatiaľ nechávajú ako prekvapenie.Celým podujatím budú sprevádzať moderátori Telerána televízie Markíza Lenka Šóošová a Roman Juraško, za patriotov to budú Janko Slezák, ktorému bude sekundovať priama členka útulku Natália. Tú môžu predovšetkým miestni obyvatelia poznať z regionálnej TV ako moderátorku relácie Útulkoviny, ktorú si dobrovoľníci výrábajú sami.

Všetci účinkujúci a hostia výstúpia na koncerte bez nároku na honorár, čim výrazne podporia benefičný charakter podujatia a pomôžu vyzdvihnúť hlavný cieľ celej akcie. Tým je upútať pozornosť nielen širokej verejnosti,  ale predovšetkým kompetentných členov spoločnosti a potenciálnych finančných partnerov, ktorým záleží na zachovaní dôstojnosti a sily najstaršieho priateľstva na svete – priateľstva človeka a psa. Keďže tieto hodnoty treba vštepovať ľuďom od malička, sprievodný program obsahuje množstvo atrakcií a činností v zmysle osvety najmä pre detských návštevníkov. Deti sa môžu tešiť na ukážky canisterapie, výcviku psíkov a pochváliť sa prídu aj majitelia psíkov, ktorí si svojich miláčikov adoptovali priamo z útulku. Aktuálni čakatelia na nový domov samozrejme nebudú chýbať.

Podujatie sa uskutoční v atraktívnej oblasti rekreačného areálu Kunovská priehrada, takže účinkujúci aj diváci si môžu vychutnať prírodné prostredie priamo na brehu vodnej nádrže s množstvom zelene a stromov. Keďže sa jedná o letný, už dovolenkový termín, občerstvenie a kompletné sociálne zázemie je plne zabezpečené.

Všetky ďalšie informácie a aktuality môžu záujemci sledovať na webstránke útulku www.utuloksenica.sk, príp.prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde má Útulok Senica svoje pevné miesto s veľkou fanúšikovskou základňou.

termín:                  nedeľa 03.07.2011 14:00 – 17:00 hod
miesto konania:    Kunovská priehrada (cca 3 km od mesta Senica)
organizátori:

Cerberus, n.o. - Útulok Senica
Rekreačné služby mesta Senica
Mestské kultúrne stredisko Senica
Mesto Senica


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšicova advokátka: S takým postupom prokuratúry som sa ešte nestretla

Exposlanec zrazil 72-ročného chodca v septembri. Hrozí mu za to trest na dva až päť rokov väzenia.

KOMENTÁRE

Milosťou pre Kajínka Zeman spochybnil právny štát

Český prezident má stále dosť sily škodiť českej demokracii.


Už ste čítali?