5 rokov najlepším priateľom

Autor: Dušan Holič | 1.6.2011 o 23:06 | (upravené 20.6.2011 o 23:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Starostlivosť o opustených a týraných psíkov je súčasťou života ľudskej spoločnosti. Dobrovoľníci v senickom útulku sa snažia túto činnosť povzniesť na ušľachtilú, záujmovú a zároveň apelujúcu úroveň. Osveta a informovanosť sú prvoradým základom úspechu takej dobrovoľnej a neziskovej činnosti, akou je práve prevádzka útulku pre psíkov.Čím viac ľudí o probléme vie, tým získa väčšiu šancu na vyriešenie.

 

Preto sa nezisková organizácia Cerberus, prevádzkujúca útulok v meste Senica už 5-ty rok, rozhodla zorganizovať benefičný koncert pod názvom „ 5 ROKOV NAJLEPŠÍM PRIATEĽOM“, kde jej členovia a všetci dobrovoľníci sú odhodlaní ukázať širokej verejnosti, že svoju prácu berú vážne a dávajú do toho všetko. Túto snahu podporia mnohé osobnosti zo slovenského šoubiznisu, športu a kultúrneho života, ktoré si tiež uvedomujú potrebu venovať sa týmto témam.

Silným magnetom pre návštevníkov bude jednoznačne 6-násobný slávik Zuzana Smatanová. Svoju účasť
potvrdila aj speváčka Kristína, ďalej Robo Papp, Dominika Mirgová, Jakub Petraník, Oľga Záblacká, Samo Tomeček, staršie ročníky určite poteší projekt kochanski na čele s Ottom Kollmannom, nestarnúci elegán Otto Weiter so speváčkou Andreou Fischer a mnoho ďalších. Za športovcov sa medzi gratulantmi objaví reprezentantka v streleckej disciplíne Skeet Danka Barteková. Mená ďalších gratulantov si organizátori zatiaľ nechávajú ako prekvapenie.Celým podujatím budú sprevádzať moderátori Telerána televízie Markíza Lenka Šóošová a Roman Juraško, za patriotov to budú Janko Slezák, ktorému bude sekundovať priama členka útulku Natália. Tú môžu predovšetkým miestni obyvatelia poznať z regionálnej TV ako moderátorku relácie Útulkoviny, ktorú si dobrovoľníci výrábajú sami.

Všetci účinkujúci a hostia výstúpia na koncerte bez nároku na honorár, čim výrazne podporia benefičný charakter podujatia a pomôžu vyzdvihnúť hlavný cieľ celej akcie. Tým je upútať pozornosť nielen širokej verejnosti,  ale predovšetkým kompetentných členov spoločnosti a potenciálnych finančných partnerov, ktorým záleží na zachovaní dôstojnosti a sily najstaršieho priateľstva na svete – priateľstva človeka a psa. Keďže tieto hodnoty treba vštepovať ľuďom od malička, sprievodný program obsahuje množstvo atrakcií a činností v zmysle osvety najmä pre detských návštevníkov. Deti sa môžu tešiť na ukážky canisterapie, výcviku psíkov a pochváliť sa prídu aj majitelia psíkov, ktorí si svojich miláčikov adoptovali priamo z útulku. Aktuálni čakatelia na nový domov samozrejme nebudú chýbať.

Podujatie sa uskutoční v atraktívnej oblasti rekreačného areálu Kunovská priehrada, takže účinkujúci aj diváci si môžu vychutnať prírodné prostredie priamo na brehu vodnej nádrže s množstvom zelene a stromov. Keďže sa jedná o letný, už dovolenkový termín, občerstvenie a kompletné sociálne zázemie je plne zabezpečené.

Všetky ďalšie informácie a aktuality môžu záujemci sledovať na webstránke útulku www.utuloksenica.sk, príp.prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde má Útulok Senica svoje pevné miesto s veľkou fanúšikovskou základňou.

termín:                  nedeľa 03.07.2011 14:00 – 17:00 hod
miesto konania:    Kunovská priehrada (cca 3 km od mesta Senica)
organizátori:

Cerberus, n.o. - Útulok Senica
Rekreačné služby mesta Senica
Mestské kultúrne stredisko Senica
Mesto Senica


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

SVET

Sochy ničia na Ukrajine aj v Poľsku, pokračujú Američania

V Amerike sa šíri ničenie sôch z čias občianskej vojny.


Už ste čítali?