159

Autor: Dušan Holič | 1.1.2012 o 19:05 | (upravené 1.1.2012 o 19:44) Karma článku: 8,08 | Prečítané:  219x

Väčšina miest a obcí na slovensku má Mestskú políciu zastihnuteľnú na skrátenom TČ 159. Rovnako aj u nás - v Senici. A zhodou okolností tu nastáva zvláštne prepojenie s útulkom pre psov v Senici. Ak si totiž zrátame, koľko psíkov sa za minulý rok adoptovalo cez senický útulok, podľa údajov na  stránke www.utuloksenica.sk, prídeme k číslu 159. A kde je to prepojenie ? Práve Mestská polícia Senica je jediná inštitúcia, ktorá má nielen právo, ale predovšetkým povinnosť opustených psíkov odchytávať a umiestňovať v útulku.

VIKI alias LIA - 9-ročná sučka patrí k tým 159-tim štastným...  www.utuloksenica.skVIKI alias LIA - 9-ročná sučka patrí k tým 159-tim štastným... www.utuloksenica.skfoto: Veronika Halabicová

Samozrejme, ako "ľudovo-zvolený" hovorca útulku, musím zdôrazniť, že tých adopcíí bolo v skutočnosti oveľa viac. Na webstránke sú zverejnené iba tie, ktorých aktéri=psíci mali na stránke vytvorený aj svoj vlastný profil. Ak sa psík stihol umiestniť skôr, ako som ho stihol umiestniť na stránku, nie je tam uvedený. A komu to vadí ? Našim podporovateľom a fanúšikom určite nie. Možno trocha nejakým úradným postupom, ale ich zástupcom sme pri kontrole preukázali, že robíme poctivo evidenciu každého psíka, ktorý sa k nám dostane.

159, je to málo alebo veľa ? Ak sa zamyslíme nad motiváciou nášho konania, že každý jeden zachránený psík nám stojí za to, aby sme to robili, tak potom je to naozaj veľa. V priemere to vychádza, že každý 2,2-hý deň sa adoptoval jeden psík, ktorý predtým stratil domov. To je naozaj skvelé. Zarážajúce na tom a smutné zároveň však je to, že 159 psíkov (ak sa držíme nášho čísla podľa webu) vôbec stratilo svoj domov, svojho pána, majiteľa, niekoho, komu dôverovali a kto ich dôveru opätoval necitlivým vyhodením mimo svojho dosahu.

159, to je číslo, ktoré môže okrem iného, zachrániť život a budúcnosť ďalším psím bezdomovcom. Ak takých nájdete, neváhajte ho vytočiť a možno tak prispejete k tomu, že budúci rok už budem porovnávať úplne iné čísla.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

SVET

Sochy ničia na Ukrajine aj v Poľsku, pokračujú Američania

V Amerike sa šíri ničenie sôch z čias občianskej vojny.


Už ste čítali?